Skip to content

Jak správně vybrat polštář pro zdravý a dokonalý spánek

 

polštáře blog

 

Jak správně vybrat polštář pro zdravý a dokonalý spánek

Výběr správného polštáře je stejně tak důležitý jako výběr matrace. Pokud polštář nevybereme zcela správně, může se podílet na přerušovaném, nekvalitním spánku a zdravotních problémech. Nabídka polštářů je velmi široká, jak předejít nesprávně zvolenému typu polštáře? V článku vám poradíme podle čeho polštář vybírat a co by měl splňovat.

Co by měl splňovat polštář?

Polštář musí být příjemný, pohodlný a nesmí narušovat spánek. Při probuzení bychom se neměli cítit rozlámaní, měli bychom být naopak příjemně odpočatí. Polštář je z hygienického hlediska velmi citlivá záležitost vzhledem k tomu, že se polštáře po celou dobu spánku dotýkáme obličejem a ústy, proto musíme dbát na kvalitu použitého materiálu a potah polštáře by měl být snímatelný a pratelný.

 

Čemu věnovat pozornost při výběru polštáře?

Při výběru polštáře je důležité věnovat pozornost tvaru polštáře, poloze při spánku, druhu materiálu, zdravotním problémům a také to zda si polštář vybírá žena či muž. U žen vybíráme polštář slabší ne moc vysoký z důvodu užších ramen a u mužů naopak polštář vyšší. Polštář při spánku na boku by měl vyplnit prostor od ramen ke krku.  Pro správný výběr polštáře je důležité jakou polohu při spánku upřednostňujeme a zda trpíme nějakými zdravotními problémy. Materiál a tvar polštáře je přímo závislý na těchto dvou skutečnostech.

 


 

Výběr polštáře podle polohy při spánku

Spíte na břiše

Zde je nejlepší volbou plochý polštář, který má velkou přizpůsobivost, aby se páteř příliš nenamáhala. Zde musím zdůraznit, že tato poloha spánku je pro dospělé ta nejméně správná pro páteř.

Spíte na zádech

Je nutné podpírat ramena, krk proto je dobrou volbou méně pevný a anatomicky netvarovaný polštář, který nasazujeme do horní části lopatek.

Spíte na boku

Polštář, který bude splňovat oporu pro krk, ramena a hlavu. Zde zásadně volíme tvarovaný polštář – dvě vlnovky jedna slabší  a druhá silnější. Doporučujeme spát na levé straně těla a to kvůli vnitřním orgánům v těle.

Měníte hodně polohu při spánku

Vhodný je polštář, který je přizpůsobivější, středně velký, středně vysoký z pružného materiálu a netvarovaný!


Váš tým Matrace Holeček a Postele Velda

prodejce belgických postelí boxspring, matrací a lůžkovin