Skip to content

Proč spát na americké posteli

spíme zdravě obrázek

 

Už slova zdravé spaní vypovídají o tom, jak bude vypadat náš nadcházející den. Pokud se kvalitně vyspíme předpokladem je, že i náš běžný den bude lepší, než když jsme nevyspalí. V poslední době vlivem nesprávných návyků stále více lidí trpí bolestmi zad, především bederní a krční páteře. Zdravě jíme, zdravě sportujeme, zdravě pijeme, ale spíme zdravě?

Na čem je závislé zdravé spaní

Zdravé spaní  je záležitostí mnoha faktorů. V první řadě jde o fyzickou kondici uživatele. Dále o kvalitu postele či lůžka, na kterém spíme. Silné poškození páteře a pohybového ústrojí ani kvalitní postel nevyléčí, ale pomůže nám zvládat lehčeji potíže, které nám nemoc přináší. Na trhu je velká nabídka od klasických postelí, až po velmi v dnešní době žádané luxusní postele Boxspring, americké postele či kontinentální  postele.

Přednosti postele Boxspring či postele americké

Postele Boxsprings mají velkou přednost v boxech postelí a matracích, které májí taštičkové jádro. Tyto matrace dokonale kopírují fyziologický tvar těla, aktivně dýchají a velmi efektivně vylučují vlhkost a pot z matrace. To nám zaručuje, že v těchto matracích se netvoří mikro plísně, což u některých pěnových matrací je častý jev. Tento efekt hlavně ocení alergici. Dále velkou předností je výška postele, která je cca. od země 65 cm. Tato výška nám poskytuje pohodlnější vstávání z postele. Dalším benefitem je, že spíte mimo prachovou zónu, v této výšce už na Vás nedosáhne hrubý prach, který vzniká při menším průvanu, otevřením okna či dveří.

Boxspring postel PHYSIO 01

Jak poznáme, že kupujeme kvalitu a nejenom design

Velice důležité při výběru je kdo Vám postel prodává či vyrábí. Zde je důležité upozornit na to, aby výrobce postelí měl především tradici, která vždy dává záruku kvality. Jelikož své výrobky měl již možnost ověřit na trhu, popřípadě prošly takovými inovacemi, které výrobky posunuly k dokonalosti. Jednoduše řečeno již mají podchycené chyby z minulosti. Proto u těchto výrobců nemůžete udělat krok vedle. Nově vzniklé firmy na trhu, které nemají tradici a neměly možnost si  lety ověřit svou výrobu, jsou vždy trochu riziko.

Doplněk ke zdravému spaní

Vhodný polštář je třeba vybírat podle zvyku odpočinku. Pro spaní na boku je vhodný polštář profilovaný, který vyrovnává šířku ramen, při spaní na zádech zásadně není vhodný polštář profilovaný, ale polštář klasický mírně zaoblený, který nasazujeme na horní část lopatek. V odborné literatuře je popsáno, že vhodný polštář zvyšuje komfort odpočinku až o 30%.


 

V případě dotazů nás kontaktujte : info@postele-velda.cz nebo na tel.: 736 489 099.

Článek pro Vás připravil Tomáš Holeček, odborník a specialista v oboru zdravého spaní více jak 35 let, Postele Velda – výhradní dovozce belgických postelí boxsprings www.velda.net s tradicí od roku 1954.