Skip to content

Proč postele Boxsprings Velda?

Postele typu boxspring jsou vhodně skládané z různých vrstev materiálů a systémů, které vytváří perfektní místo pro spánek a odpočinek. Výška horní matrace zajišťuje pohodlné zvednutí i dosednutí.

Předností boxsprings postelí o proti kontinentální posteli je konstrukční provedení postele, které se skládá z několika částí. Nejdůležitější částí je spodní box postele, který tvoří rám z masivního dřeva, v kterém je uloženo speciální taštičkové jádro. Na tomto boxu je položená komfortní taštičková matrace. Výsledkem tohoto složení je neobyčejně vysoká zdvihová výška celkové postele. Tato zdvihová výška nám zaručuje dokonalé okopírování fyziologického tvaru těla, kvalitní relaxaci při odpočinku a spánku.

Postele Boxsprings Velda se principiálně vyrábí z vybraných ekologických rostlinných produktů. Postele boxsprings značky Velda se vyrábějí z přísně vybraných materiálů, které jsou pod neustálou kontrolou Oeko-Tex Standard 100. Postele  Velda zaručují vysoký komfort spánku a belgické kvality.

Důvodem je, že produkty živočišného původu zvyšují riziko alergií. Velda používá pérová jádra z karbonové oceli - záruka 25 let.

Firma Velda nabízí zásadně originální boxsprings postele. Rádi Vám vysvětlíme jak pravá postel boxspring vypadá.

Máte dotazy, komentáře? Zeptejte se.

Předností postelí boxsprings značky Velda je vzdušnost. Tento postelový systém nedovoluje ukládání vlhkosti a následnému vzniku mikroskopických plísní.
Postele Velda se vyrábějí z přísně vybraných materiálů, které jsou pod neustálou kontrolou Oeko-Tex Standard 100. Postele Velda zaručují vysoký komfort spánku a belgické kvality.

Co je to Boxspring postel

Boxspring je postelový systém složený ze základního masivního dřevěného rámu s vloženou pérovou matrací a na ní položenou taštičkovou matrací. Pro doladění příjemného pocitu ležení je jako vrchní vrstva položena tenká matrace, takzvaný topper. Boxsprings postele jsou běžné v západní Evropě i světově. 

Jak jsou vyrobené luxusní postele Velda

Jaký je rozdíl mezi kontinentální a boxspring postelí

Kontinentální postel

Základem kontinentální postele je rám s dřevěnou pevnou deskou a na tomto rámu je položena taštičková matrace. Více informací o druzích matrací.

Boxspring postel

U postele boxspring je podstatný rozdíl ve spodním rámu, kde je vložené speciální taštičkové nebo bonellové jádro a na tomto boxu je volně ležící taštičková matrace.

Předností postele boxspring je její výška, která zaručuje oproti klasické posteli  s matracemi a rošty vysoký komfort odpočinku. Nezanedbatelnou výhodou tohoto systému je výška cca. 65cm - 75cm, kde se vyhýbáme prachové zóně. Hrubá prachová zóna zasahuje cca. do 40cm. Dále nám boxsprings postele nabízejí komfortní vstávání z postele.

Všechny originální boxspring postele nemají úložný prostor a to díky konstrukci těchto postelí,  zaměřují se na nejvyšší komfort pro lidské tělo.

Různé pojmenování 

V praxi se nepoužívá se jednotná konvence označování postelí boxsprings, proto se můžete setkat s názvy:

 • boxspring
 • box-spring
 • box spring
 • boxbed
 • box postel
 • postel hotelového typu
 • americké postele
 • vysoké americké postele
 • kontinentální postel (lidé si pletou dva různé typy postelí)

Rozdíl mezi typy 2C a 3C boxspring

Průřez luxusní postelí typu boxspring 2C. Od shora:

 1. Taštičková matrace
 2. Taštičkové pérové jádro v rámu

Průřez luxusní postelí typu boxspring 3C. Od shora:

 1. Matracový topper (navíc oproti 2C)
 2. Taštičková matrace
 3. Boxspring (rám s taštičkovým jádrem)

Adresa

Postele-Velda,
Modřanská 409/68,
143 00 Praha 4

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 11:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 13:00
Neděle (svátky) zavřeno

Žijeme na Facebooku

Facebook Luxusní postele VeldaZajímavé fotky, videa, tipy a nápady publikujeme na Facebookových stránkách.

8 Comments

 1. Michal on 14.7.2016 at 11:29

  Dobrý den. Je matracový topper pratelný a čistitelný? Můžeme ho použít jako chránič matrace? Dle obrázky vypadá, že může spadnout s z postele, lze jej připevnit?

  • admin on 18.7.2016 at 15:12

   Dobrý den pane Michale,

   Topper není matracový chránič i když do jisté míry matraci i chrání.
   Matracový topper je poslední vrchní část postelí boxspring. Toppery se vyrábějí v různých kvalitách. Jádro Topperu může být, a to je nejčastěji prodávaná varianta, ze studené pěny,kaučuku ( latexu) a visco ( pomalé, paměťové pěny ) a dolaďují konečný pocit při spánku.
   Toppery leží na matraci, která má protiskluzovou úpravu.

   Hezký den,
   Váš tým Postele-Velda

 2. MN on 20.7.2016 at 8:32

  Dobrý den, jak se čistí potahy z postele a matrace? Lze je sundat a vyprat? Nebo se tepují a čistí jako koberce?
  Jaké se hodí povlečení a přehoz? Musí být delší a na zem? Děkuji

  • admin on 29.7.2016 at 13:12

   Dobrý den,

   některé matrace a Toppery mají sundavací pratelný potah.Jinak k čištění doporučuji čistící prostředek Star http://www.everstar.cz
   Povlečení je klasické všude v běžných rozměrech dek polštářů dostupné.
   My nabízíme firmu Bauer a Stella.

   T.Holeček

 3. Okola on 29.7.2016 at 9:03

  Dobrý den, mají některé vaše postele úložný prostor? U postele Hemsedal https://postele-velda.cz/postele-velda/kolekce-hemsedal/ jsou na některých fotkách oddělené matrace a na úvodní fotce je jedna „celo“ matrace. Typ matrace lze zvolit? Co je vhodnější? V recenzích jsme se nic nenašli.

  • admin on 29.7.2016 at 13:01

   Dobrý den,

   original postele boxspring nemají úložný prostor. Naše firma Velda nabízí k uložení ukládací truhly.
   Matrace můžete mít buď dělené například 2x90x200 cm nebo 1x180x200 cm. Dělená matrace je vhodnější. Zde si můžete u každé matrace zvolit jinou pevnost a dále výhodou dvou matrací je,že při pohybu partnera vy tento jeho pohyb necítíte což u matrace vcelku ano.Když si zvolíte Boxspring polohovatelný u matrace vcelku to musí oba partneři polohovat stejně. U matrací dělených si každý z partnerů polohuje nezávisle na druhém.
   Proto je vždy vhodnější zvolit dvě matrace.

   T.Holeček

 4. Mgr.Irena Dederle on 3.12.2016 at 10:49

  Dobrý den, máme zájem o Boxspringpostel, ovsem v rozmeru 140×200 cm s motorovým rostem s více polohami pro hlavu i nohy, také v rozmru 140×200.
  V prípade, ze postele a rosty v tomto rozmeru jste schopni dodat, meli bychom zájem (pri dobrých financních kondicích) o dve postele.Dekuji za odpoved.
  S práním hezkého dne
  Mgr.Irena Dederle

 5. Eva Röschová on 26.3.2017 at 14:00

  Vážení,

  prosím o informaci o ceně postelí Boxsprings v rozměru 180x200cm a rozdíl mezi použitým přírodním latexem a nebo studenou pěnu.

  Děkuji za odpověď

  Eva Röschová.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..